Ibiza i Formentera

ApartRotova do doskonałe miejsce na wypad na najbliższą część Balearów : Ibizę i Formenterę. Z pobliskiego Portu w Gandia, który jest oddalony o niespełna 12 km od apartamentów, można wybrać się na fantastyczną wycieczkę promem linii TRANSMEDITERRANEA. Możesz wybrać się autem, możesz zabrać całą rodzinę, możesz zabrac pupila ! Promy zapewnią miejsce siedzące i budy dla psiaków na cały cas trwania rejsu.

Ibiza przyciąga zielonymi wzgórzami, zacisznymi zatokami z malowniczymi portami i pięknymi, piaszczystymi plażami. Falista wyspa przecięta jest łańcuchem niskich gór i zakończona jest skalistymi zatoczkami. Na południu i północy znajdziemy sady migdałowe, oliwne i figowe. Ibiza otoczona jest mnóstwem skał i wysepek zatopionych w lazurowym morzu. Tworzy to przepiękne, niezapomniane widoki. Ponadto białe kamienne domki miasteczek Ibizy nadają wyspie nieco tajemniczego charakteru.

Ibiza nazywana jest Białą Wyspą oraz Wyspą Pokoju i Miłości. To bardzo rozrywkowe i niczym nie skrępowane miejsce znane z luźnego stylu życia mieszkańców, z plaż dla nudystów oraz z największych i najlepszych dyskotek na świecie. Ibiza swą popularność zyskała już w latach 60- tych, kiedy to wyspę upodobali sobie hipisi. Dziś jest bardzo licznie odwiedzana, szczególnie przez miłośników dyskotekowego szaleństwa i bogatego życia nocnego.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się Eivissa (Ibiza) i Sant Antoni de Portmany. To właśnie tam kieruje się większość wycieczek last minute na Ibizę. Miasto Ibiza jest najatrakcyjniejszym miastem na wyspie. Życie nocne w zasadzie nigdy się tu nie kończy. Poza tym będąc na wakacjach w stolicy Ibizy warto zobaczyć Górne Miasto, czyli fortyfikacje górujące nad Ibizą oraz gotycką katedrę i kościół Santo Domingo. Kolorowe stragany, przytulne kawiarenki, wąskie uliczki i nadmorska promenada dają chwile spokoju i relaksu.

Trasa Czas podróży Cena 1 osoba dorosła
Gandia – Ibiza (San Antonio) 14:30 – 16:30 54,50
Ibiza (San Antonio) – Gandia 18:00 – 20:00 54,50

 

Formentera to niewielka wyspa wchodząca w skład Pitiuzów, będąca czwartą co do wielkości wyspą Balearów należących do Hiszpanii. Leży na południe od Ibizy i liczy 82 km2 powierzchni. Pomiędzy Formenterą a Ibizą jest niewielki przesmyk o szerokości 3,6 km, gdzie znajduje się kilka maleńkich wysepek. Co ciekawe, w najwęższym miejscu wyspa ma zaledwie 2 km szerokości.

Posiada ona urozmaiconą linię brzegową – piaszczyste plaże przeplatają się ze stromymi, majestatycznymi klifami i kameralnymi zatokami, w których można zakosztować kąpieli z dala od tłumów turystów.

Stolicą wyspy jest Sant Francesc de Formentera i tu najczęściej przebywają turyści na krótkie wycieczki. Miasto zapewnia wiele atrakcji. Między innymi znajdują się tu klimatyczne knajpki, restauracje serwujące lokalną kuchnię, sklepy z pamiątkami oraz punkt widokowy Es Mirador, z którego roztacza się piękna panorama na całe wybrzeże. Warto zobaczyć obronny kościół oraz Muzeum Etnograficzne. Warto odwiedzić latarnię morską La Mola, położoną na zachodnim wybrzeżu wyspy oraz saliny – słone jeziora, z których niegdyś wydobywano sól, a dziś utworzono w  tym miejscu Rezerwat Przyrody Ses Salines. Mieści się on na północy wyspy. Jednym z dwóch słonych jezior jest Estany Pudent, wokół którego utworzono trasy rowerowe i trasy pieszych wędrówek. Zasolenie tego zbiornika jest 3 razy większe niż morza.

Turystów na Formenterze przyciąga Ca Na Costa, czyli kamienny krąg, datowany na okres 2000-1600 r. p.n.e., odkryty w 1974 roku. Jest najstarszym śladem działalności człowieka na wyspie i najważniejszym megalitem na Balearach, złożonych z około 2-metrowych kamiennych płyt.

Trasa (tylko sobota) Czas podróży Cena 1 osoba dorosła
Gandia – Formentera 9:59 – 14:09 46,05
Formentera – Gandia 15:00 – 18:00 46,05

Wszystkie informację znajdują się bezpośrednio u przewoźników :

https://www.trasmediterranea.es/es