Gandia

Gandia należy do jednych z najbardziej atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych na terenie Costa Azahar w Hiszpanii. Gandia leży w odległości 8km od ApartRotova.

W odróżnieniu od innych miast na Costa Blanca i Costa Azahar, Gandię odwiedzają głównie Hiszpanie, nie spotkamy tu tłoku głosnych brytyjskich wczasowiczów jak w innych miejscowościach nadmorkich tego rejonu hiszpanii.

Jak większa część nadmorskich miasteczek wybrzeża Gandia podzielona jest na dwie części.

Pierwsza część miasta to piękna starówka, przesycona dawną atmosferą hiszpańskiego, prowincjonalnego miasteczka. Jest oddalona od ApartRotova o kilka kilometrów, znajdziesz tu kilka dobrych i niedrogich hoteli, oraz jeden z najbardziej interesujących zabytków Gandii – Palacio Ducal de los Borja z renesansową i barokową architekturą.

Olbrzymią przyjemność sprawią Ci spacery kamiennymi uliczkami oraz odpoczynek w licznych restauracjach i kawiarenkach, a kiedy się zmęczysz możesz zajrzeć do doskonale zaaranżowanego parku miejskiego lub przysiąść na ławeczce na głównej alei.

Druga część miasta jest znacznie nowocześniejsza. Ciągnie się w niej deptak nadmorski na ok. 3,5 km obsadzony piękną roślinności i wielkimi palmami. Plaża rozpoczyna się dużym portem a kończy dzikimi wydmami oraz pustymi plażami które zapewnią Ci intymność gdy dość już będzie licznych turystów przybywających do Gandii. Wzdłuż promenady ciągną się liczne sklepy z pamiątkami i bary.

Wielbiciele nocnego życia również nie będą się tu nudzić na terenie Gandii jest kilka Kampusów Uniwersytetu Walencji dzięki czemu miasto oferuje dla młodych osób wiele atrakcji. Do najpopularniejszych dyskotek należą Cocoloco i Falkata które co roku odwiedza tysiące fanów dobrej muzyki i zabawy.

Atrakcje turystyczne w Gandia

Gandia nie jest typowym miastem do zwiedzania, jest raczej dodatkowa atrakcją dla osób wybierających tą destynację. Mimo wszystko jest w mieście kilka rzeczy, które warto zwiedzić podczas pobytu.

W dawnych czasach to miasto było na tyle ważne na mapie Hiszpanii, iż posiadało własny uniwersytet. Najważniejszym zabytkiem w Gandii jest pałac Palacio Ducal de los Borja z renesansowymi i barokowymi elementami architektonicznymi. Pałac niegdyś zamieszkiwał Francisco de Borja, któremu miasto zawdzięcza rozwój kulturalny i rozwój naukowy.

Warto skosztować lokalnego przysmaku o nazwie fideua, miejscowego specjału o mocnym, morskim smaku, serwowanego z makaronem zamiast ryżu.

Na pewno nie będziesz się tu nudził !

IMG_6933