Alicante

Alicante to popularny przystanek turystów eksplorujących śródziemnomorskie rejony hiszpańskiego Lewantu. W głównej mierze przyczynia się do tego bliskość lotniska, do którego przylatują samoloty rejsowe z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Krakowa i Katowic. Klinci i przyjaciele ApartRotova również często korzystają z tego połączenia ponieważ lotnisko jest oddalone o godzinę drogi autostradą od Apartamentów.

Czy warto jest zwiedzić Alicante? Jakie zabytki i atrakcje kryje to miasto? Jasne, potrzebujecie na to jednak pełnego dnia ponieważ to miasto kryje kilka niespodzianek.

Alicante (Alacant w języku valenciano) to największe miasto i stolica prowincji o tej samej nazwie, należącej do Wspólnoty Autonomicznej Walencji. Tym, co przyciąga każdego roku setki tysięcy turystów z całego świata jest oczywiście wypoczynek na Costa Blanca, w którego centrum się znajduje.

Zwiedzanie Alicante warto zacząć od jego serca czyli starówki. Posiada ona dwa różne oblicza. Rankiem i popołudniu ciasne, kręte i kolorowe uliczki emanują spokojem. Dopiero wieczorem dzielnica ożywa, otwierane są rozmaite bary i tawerny, z ich wnętrz wydobywa się głośna muzyka, ulice stają się wyjątkowo gwarne. To typowy klimat śródziemnomorskich miasteczek leżących na południe od Walencji. Zwiedzając starówkę od mniej ciekawego centrum miasta warto kierować się uliczkami w stronę największej atrakcji Alicante – zamku Castillo de Santa Bárbara.

Ta średniowieczna twierdza jest jednym z najważniejszych symboli Alicante, ładnie prezentuje się na zdjęciach… ale dopiero piękną panoramę możemy podziwiać z zamku! Na szczyt dostać się można windą (cena 2,4€ w jedną stronę) lub wybrać drogę na piechotę. Dostępnych jest kilka szlaków. Zamek podzielony jest na trzy części prezentujące różne epoki. Na wzgórzu znajdziecie także kawiarnię i restaurację, gdzie możecie usiąść i podziwiać okolicę. Widok na miasto, port i morze- bezcenny!

Alicante tętni również nocą, dla fanów gorącego życia, polecamy zostać na noc.